Як переселенцю проголосувати на виборах президента!

В рамках реалізації Всеукраїнського проекту Мін’юсту України «Я МАЮ ПРАВО!» стартувала кампанія «Я маю право обирати», яка має на меті підвищити рівень обізнаності виборців щодо виборчих прав, механізм їх реалізації та захисту; виборчих процедур.

13:35 11.02.2019

Опитування: «Визначення правових потреб жителів місцевих громад території обслуговування Каланчацького бюро правової допомоги Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги»

13:19 11.02.2019

Розпочався черговий етап е-декларування

З 1 січня 2019 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік. Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) державні службовці, інші суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.

14:53 04.02.2019

Уряд затвердив Концепцію Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року. Метою виконання Програми є удосконалення механізму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства та впровадження європейських стандартів рівності. Очікується, що виконання Програми розширить доступ жінок і чоловіків до товарів і послуг шляхом урахування у нормативно-правових актах гендерного компонента, створить комплексну систему реагування на випадки дискримінації за ознакою статі, зменшить розрив у рівні оплати праці жінок і чоловіків тощо. Крім того, має зрости кількість жінок серед народних депутатів України, депутатів обласних рад та місцевих рад. Концепція враховує міжнародні інструменти ООН, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, рекомендації міжнародних моніторингових інституцій в галузі прав людини, а також положення Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони. А до її реалізації будуть залучені міжнародні організації та громадські об'єднання. За більш детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/249890469

08:22 21.01.2019

В Україні презентували Стратегію гендерної рівності Ради Європи

В Україні презентували Стратегію гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки. Стратегія розрахована на шість років і містить стільки ж стратегічних цілей: запобігання гендерним стереотипам і сексизму та боротьба з такими явищами, запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству, забезпечення рівного доступу жінок до правосуддя, досягнення збалансованої участі жінок і чоловіків в ухваленні політичних і суспільних рішень, захист прав жінок-мігрантів, жінок-біженців, жінок і дівчат, які шукають притулку та реалізація стратегії досягнення гендерної рівності в усіх політиках та заходах.

14:29 18.01.2019

Казка Новорічних свят

Наближення Нового року – це не просто переддень нових 12 місяців. Усе набагато складніше: це – ворота, які ведуть в нове, ні з чим незрівняне життя, сповнене тих самих чудес, в які ми вже й не віримо. Новий Рік - одне із найзагадковіших свят, і не тільки тому, що його очікування й святкування пов'язане зі світом добрих казок і магії, але ще й тому, що в культурній загальнолюдській традиції - це, мабуть, єдина знаменна подія, що впродовж століть і щорічно відзначається людьми у всіх країнах і на всіх континентах. Найдавніша традиція зустрічі Нового року, як правило, пов'язана з розповсюдженим повір'ям: "як Новий рік зустрінеш, так його й проведеш".

15:50 09.01.2019